a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2018 وبسایت تبرئه.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

بزودی...

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

ارتباط رضوی با یکی از کارکنان دادسرای پولی‌بانکی/دستور بازپرس چطور از موبایل متهمان سردرآورد؟

مطالب ویژهدانلود مطالب VIP حقوقی

جزوه های حقوقیدانلود جزوات کمیاب حقوقی

ارتباط رضوی با یکی از کارکنان دادسرای پولی‌بانکی/دستور بازپرس چطور از موبایل متهمان سردرآورد؟

نماینده دادستان تهران گفت: رضوی با یکی از کارکنان دادسرای جرایم پولی و بانکی ارتباط قوی داشته و دستور بازپرس در گوشی همراه متهمان رد و بدل می‌شده است.

ارتباط رضوی با یکی از کارکنان دادسرای پولی‌بانکی/دستور بازپرس چطور از موبایل متهمان سردرآورد؟

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، قاضی مسعودی مقام در ادامه ارائه آخرین دفاع محمدهادی رضوی متهم پرونده بانک سرمایه، خطاب به وی که خواست اسناد و مدارک ارائه شده خارج از فضای رسانه‌ای و فشار سیاسی بررسی شود اظهار داشت: نه فشار سیاسی وجود دارد و نه فضای رسانه حاکم است و هیچ کس به ما فشار نیاورده است.

متهم پاسخ داد: صدا و سیما فضای سیاسی ایجاد کرده‌ است.

رئیس دادگاه در پاسخ گکفت: شما دفاع می‌کنید و ما بررسی می‌کنیم. شما مستندات خودتان را ارائه می‌دهید و پس از بررسی‌ها توسط دادگاه، اگر محکومیت باشد با قدرت محکوم می‌کنیم و اگر برائت باشد با قدرت تبرئه می‌کنیم.

در ادامه جلسه، رسول قهرمانی نماینده دادستان تهران تهران با انتقاد از اظهارات متهم درباره فضای سیاسی و رسانه ای دادگاه گفت: این شما هستید که مصاحبه می‌کنید. با یک سایتی مصاحبه کردید و گفتید با نماینده دادستان سه سال است که خصومت دارید و من در راهرو به شما گفتم که چند سال است با شما آشنا هستم و گفتید یک سال.

وی درباره مستندات خاص متهم گفت: اواخر سال 96 و اوایل سال 97 جلسه‌ای محرمانه با ضابطان پرونده و دادسرا داشتیم و نظر مشورتی مطرح و قرار شد بازپرس دستوراتی ارائه دهد و بعد از جلسه نیز قرار شد ضابطان دستورات را از بازپرس دریافت کنند اما بعد از چند روز مشخص شد که دستور بازپرس در گوشی همراه متهمان رد و بدل می‌شود.

بخوانید  دانش آموختگان حقوق؛ در کشاکش قانون

نماینده دادستان تهران افزود: موضوع را از موبایل ضیائی پیگیری کردیم و با هماهنگی فناوری قوه‌قضاییه وارد موضوع شدیم و طبق بررسی‌ها مشخص شد رضوی با یکی از کارکنان دادسرا ارتباطی قوی داشته و در خارج از وقت اداری این کارمند پرینتی از دستور بازپرسی را در اختیار او قرار می‌داده است و به همین دلیل است که می‌گویند رضوی از ارتباطات سیراب است.

قهرمانی در ادامه توضیحاتی درباره ماده 186 و گواهی مالیاتی داد و گفت: رضوی قراردادهای جعلی به بانک می‌داده و زمانی که اداره مالیاتی به این موضوع وارد می‌شود، رضوی را بابت مالیات‌ها بدهکار می‌کند.

نماینده دادستان اضافه کرد: رضوی در فهرست بدهکاران بانک سرمایه نبوده چون تسویه‌ حساب متقلبانه داشته است. 31 بدهکار کلان به معنای آن نیست که همگی بیشتر از رضوی تسهیلات گرفته باشند مثلاً یکی از متهمان که از بانک اقتصاد نوین تسهیلات گرفته اصل بدهی آن 60 میلیارد تومان بوده اما به دلیل ضعف عملکرد مدیران بانک، این بدهی اکنون به 400 میلیارد تومان رسیده است.

قهرمانی درباره قراردادهای نجومی که متهم مدعی بود در پرونده اش قرار داده‌اند، اظهار کرد: در پرونده شما در بانک تجارت یا صادرات چه کسی این قراردادها را گذاشته است؟ در تحقیقات می گفتید که خانم خلیلی با شما دشمنی داشته و این گونه اقدام می‌کرده است.

کانال تلگرامی تبرئهبه کانال تلگرامی ما بپیوندید

صفحه اینستاگرامی تبرئهبه اینستاگرام ما بپیوندید

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید